Green Patrol

Staňte se součástí podpory monitorovací a protipytlácké hlídky Green Patrol a pomozte chránit tygry sumaterské, slony, orangutany a mnoho dalších.

In April 2021, we launched the Green Life project in Costa Rica and the first 72 hectares of rainforest on the border with Tapanti National Park, which is part of the La Amistad biosphere reserve.

Zjistěte více

Protipytlácká hlídka

ANTI-POACHING PATROL

Představujeme vám protipytláckou hlídku Green Patrol, tvořenou komunitními strážci, kterým jsme pomohli založit vlastní indonéskou organizaci Yayasan Patroli Hijau Lestari. Přečtěte si více


Proč ?

CÍL

ANTI-POACHING PATROL

Proti pytlácká hlídka Green Patrol monitoruje a stráží významnou oblast s výjimečnou biodiverzitou, která je tvořena kriticky ohroženými živočichy luskouny, medvědy malajskými, orangutany, slony a zejména tygry sumaterskými.

Na tygry sumaterské se hlídka specializuje především, a to jak formou monitoringu za pomocí fotopastí, tak i  řešením tygřích konfliktů ve vztahu k útokům tygrů na hospodářská zvířata.

Samozřejmostí jsou terénní hlídky za účelem rozkrývání ilegálních aktivit v dané oblasti formou ničení pastí a předávání získaných poznatků kompetentním úřadům.

Co s tím můžeme dělat?

ANTI-POACHING PATROL

Činnosti hlídky

MONITOROVÁNÍ

V oblasti Bohorok a na něj navazující části Národního parku Gunung Leuser dochází dlouhodobě k audiovizuálnímu monitoringu tygrů formou fotopastí pod názvem Oko tygra. Součástí monitoringu je i odhalování pytláctví v chráněném území ve spolupráci s komunitními i státními rangery. Mezi roky 2015-2020 zde bylo zmonitorováno 11 tygrů sumaterských, včetně nové generace tygřat. Tato oblast je tak mimořádně zájmová pro monitoring a ochranu tygrů sumaterských.

INCIDENTY S TYGRY

Od roku 2018 do 2020 se Green Patrol zabývala asistencí při řešení tygřích konfliktů v případě, že tygr začal zabíjet a lovit hospodářská zvířata, zejména krávy v dané oblasti mimo národní park Gunung Leuser.  Jako řešení byla zvolena zastrašující opatření a především instalace námi financovaných vysokých ohrad, kam si zájemci mohli svůj dobytek na noc ustájit. Takto bylo postaveno 5 ohrad a opatření se do současných dnů jeví jako funkční. Současně byla vytvořena informační kampaň, při které Green Patrol informovala vesničany o nutnosti změny způsobu hospodaření v blízkosti národního parku, včetně postupu jak se zachovat v blízkosti tygra atd.

Green Patrol v akci na ochranu tygrů

Přidejte se ke Green Patrol a pomozte chránit tygry sumaterské, slony, orangutany a mnoho dalších.

MARINE MAMMALS RESCUE TEAM-SANTA ELENA BAY
(MMRT-SEB)

The MMRT-SEB is created to monitor, protect and, if necessary, rescue marine mammals in the IMMA San Juan del Sur (Important Marine Mammals Area) protection and reproduction zone. Our team operates in the area of Salinas Bay, Santa Elena, and Papagayo Bay. We are currently negotiating an active collaboration with the State Veterinary Office SENASA, the ACG Guanacaste National Park, the INCOPESCA Fisheries Office and the Coast Guard.

The monthly fees associated with the operation of the monitoring ship The Spartan amount to CZK 56,000. 8 trips are planned per month, each of which costs 7,000 CZK.

Support us and get an Ocean Guardian certificate.

Learn More

UDĚLEJ DALŠÍ KROK