BLUE LIFE KOSTARIKA

Jsme první oceánské a dobrovolnické centrum v provincii Guanacaste v Kostarice, které se zaměřuje na monitoring mořských savců a ochranu zálivu Santa Elena a jeho podmořského ekosystému.

Zjistěte více
COstarica project

VÝZNAM MONITOROVÁNÍ OCEÁNŮ

Velryby a delfíny sledujeme ve spolupráci s mořským biologem Frankem Garitou, který se studiem mořských savců zabývá již více než 20 let.

Zjistěte více
SLOVAKIA projects

OCEÁNSKÉ, VZDĚLÁVACÍ centrum BLUE LIFE

Oceánské a informační centrum Blue Life slouží ke vzdělávání dětí, mládeže a široké veřejnosti a je základnou pro dobrovolnické programy a záchranný tým pro
mořské savce.

Zjistěte více
SLOVAKIA projects

ZÁCHRANNÝ TÝM
PRO MOŘSKÉ SAVCE

Tým je zřízen za účelem monitorování, ochrany a v případě potřeby záchrany mořských savců v ochranné a reprodukční zóně San Juan del Sur - Papagayo Bay.

Zjistěte více

PROČ BLUE LIFE KOSTARIKA?

Jsme oceánské a dobrovolnické centrum v provincii Guanacaste v Kostarice, které se zaměřuje na monitoring mořských savců a ochranu zálivu Santa Elena a jeho podmořského ekosystému.

Naší klíčovou činností je monitoring keporkaků v oblasti Important Marine Mammals Areas od zálivu Salinas po záliv Papagayo.

Tato oblast je cílem migrujících keporkaků, kteří sem připlouvají od července do března, aby se pářili, rodili a vychovávali mláďata před svou cestou zpět do Antarktidy (jižní populace) a Kalifornie (středoamerická populace). Naším cílem je monitorovat je, chránit jejich životní prostředí a zachraňovat je v případě, že uvíznou na pobřeží nebo v rybářských sítích.

Tento úkol bude od roku 2025 plnit náš záchranný tým pro mořské savce -Santa Elena Bay.

VÝZNAM MONITOROVÁNÍ OCEÁNŮ

Velryby a delfíny sledujeme ve spolupráci s mořským biologem Frankem Garitou, který se studiem mořských savců zabývá již více než 20 let.

Jsme terénní tým, který operuje nejen na oceánu s monitorovací lodí Spartan, ale také pod mořskou hladinou s pomocí potápěčů. Monitorování velryb a delfínů bude sloužit mezinárodnímu biologickému výzkumu moří, jejich ochraně a také pro vzdělávací účely.

Naší prioritou je zachránit záliv Santa Elena před hrozbou výstavby nákladního přístavu , který by ohrozil život a reprodukci keporkaků dlouhoploutvých v této oblasti i mimo ni.

OCEÁNSKÉ, VZDĚLÁVACÍ CENTRUM - BLUE LIFE

Oceánské a informační centrum Blue Life slouží ke vzdělávání dětí, mládeže a široké veřejnosti a je základnou pro dobrovolnické programy a záchranný tým pro mořské savce.

Centrum lze navštívit také v rámci ekoturistických programů s možností ubytování a účasti na monitorovacím programu Oko oceanu.

STAŇ SE DOBROVOLNÍKEM

a zapoj se nejen do monitoringu velryb a ochrany oceánu…

Zjistěte více

ZÁCHRANNÝ TÝM PRO MOŘSKÉ SAVCE V ZÁLIVU SANTA ELENA (MMRT-SEB)

MMRT-SEB je zřízena za účelem monitorování, ochrany a v případě potřeby záchrany mořských savců v ochranné a reprodukční zóně významné oblasti mořských savců (IMMA San Juan del Sur). Přečtěte si více

Více informací

UDĚLEJ DALŠÍ KROK