OKO JAGUÁRA

Staňte se i vy součástí monitoringu a ochrany jaguárů amerických v Kostarice a nejen jich.

In April 2021, we launched the Green Life project in Costa Rica and the first 72 hectares of rainforest on the border with Tapanti National Park, which is part of the La Amistad biosphere reserve.

Zjistěte více

MONITOROVACÍ PROGRAM OKO JAGUÁRA

Terénní tým Oko jaguára provádí monitoring s pomocí fotopastí za účelem výzkumu jaguárů a odhalování ilegálních aktivit v mezinárodním parku La Amistad a v Národním parku Tapanti. Dále podporujeme monitoring v Nároním parku La Cangreja a v Národním parku Palo Verde. Intenzivní monitoring probíhá též v naší biosferické rezervaci Green Life.

NAMÁ NGOs and Costa Rica National Parks received support from us in the form of 50 UV595HD trail cameras, 10 Predator Micro trail cameras, 40 metal protective boxes, rope and padlocks, AA batteries and 60 SD cards. This mission also includes the exchange of monitoring experience, detection of poaching and conflict resolution with large feline beasts compared to Sumatran tigers. Trail cameras were located in Corcovado national park, Santa Rosa NP and Guanacaste NP. From February to the end of March, monitoring also took place in the treetops with the help of tree climber Janda Janoušek.

PŘIPOJTE SE K OCHRANĚ
JAGUÁRŮ A NEJEN JICH

Váš dar může mít významný dopad na ochranu těchto nádherných tvorů.

Podpořte projekt Oko jaguára a pomozte nám zachovat budoucnost divoké přírody Kostariky.

Scrolling Logos

S KÝM SPOLUPRACUJEME

Spolupracujeme s rangery a Správami národních parků, státní ochranou přírody SINAC, s environmentální policií, s biologem Mikem Mooringem z Point Loma Nazarene University v USA a českýmii slovenskými školami, které jsou významnými partnery celého monitorovacího projektu Oko Země se svými školními fotopastmi.

Získávaná data jsou intenzivně využívána pro vzdělávací, osvětové a propagační účely. Videa z fotopastí jsou pilířem vzdělávacích programů pro školy a veřejnost.

Dozvědět se více
Scrolling Logos

STAŇ SE DOBROVOLNÍKEM

a zapoj se nejen do ochrany lesa...

Zjistěte více

UDĚLEJ DALŠÍ KROK