PREVENCE ENVIRONMENTÁLNÍ KRIMINALITY

Zabraňujeme trestné činnosti v oblasti životního prostředí, chráníme volně žijící zvířata a informujeme občany. Nahlaste nám incidenty a my je díky vaší podpoře budeme řešit ve spolupráci s úřady.

In April 2021, we launched the Green Life project in Costa Rica and the first 72 hectares of rainforest on the border with Tapanti National Park, which is part of the La Amistad biosphere reserve.

Zjistěte více

PREVENCE ENVIRONMENTÁLNÍ KRIMINALITY

Jsme preventisté environmentální kriminality, kteří působí v terénu při přímé ochraně volně žijících zvířat, dáváme podněty úřadům, podáváme podněty k vyšetřování nebo trestní oznámení a informujeme občany o způsobech řešení této závažné trestné činnosti páchané na přírodě a zvířatech.

Jedná se především o konzumaci volně žijících a domestikovaných zvířat, pytláctví v podobě nelegálního lovu, včetně kladení pastí na zvířata a jejich lákání masitými návnadami. Jsme připraveni přijmout vaše oznámení o těchto událostech a řešit je za vás s příslušnými orgány a policií. Díky vaší podpoře můžeme naši činnost proměnit v profesionální službu pro zvířata i lidi.

REPORT SUSPICIOUS FINDINGS

OZNÁMENÍ O ZJIŠTĚNÍ NEBO PODEZŘENÍ ZE SPÁCHÁNÍ TRESTNÉHO ČINU V OBLASTI ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ

V případě nálezu s podezřením na jakýkoli trestný čin proti životnímu prostředí kontaktujte tým PEK prostřednictvím koordinátora Jana Suchého na telefonu nebo v aplikaci Whats App: +420 733 744 277 nebo e-mailem: hlidka@justicefornature.org

Ve své zprávě uveďte následující informace:

  • Jméno a příjmení informátora a kontaktní telefonní číslo (bude vymazáno na přání informátora po převzetí nálezu).
  • Kvalitní fotografie nálezu, okolní krajiny s nálezem a detail nálezu
  • GPS souřadnice prostřednictvím mobilní mapové aplikace Mapy.cz
  • Typ nálezu s číselným kódovým označením:
1
Podezření na otrávenou masovou návnadu nebo otrávené zvíře – kusy masa, části těl zvířat nebo celá mrtvá zvířata, několik mrtvých zvířat pohromadě, mrtvý hmyz na návnadě nebo na mrtvém zvířeti.
2
Podezření na týrání volně žijících zvířat chycený do odchytového zařízení - padací dvířka nebo zvíře chycené do čelistní pasti - železa, drátěné pletivo nebo jestřábí koš s živou návnadou (většinou holubi nebo kuřata)
3
Masité návnady v přírodě v blízkosti lovišť a mimo ně mrtvá hospodářská zvířata a části jejich těl - vábení šelem a dravých ptáků s podezřením na pytláctví...
4
Nález mrtvého nebo zraněného chráněného živočicha (vlk, rys, medvěd, bobr, vydra, orel atd.)

V současné době pracujeme na mobilní aplikaci PEK - zpráva o nálezech pro Android, která by měla být spuštěna od roku 2024! Nainstalujte si Mapy.cz do svého mobilního telefonu!

Odeslaná zpráva zde

PODPOŘTE NÁS

Činnost PEK můžete podpořit prostřednictvím tlačítka darovat níže

MARINE MAMMALS RESCUE TEAM-SANTA ELENA BAY
(MMRT-SEB)

The MMRT-SEB is created to monitor, protect and, if necessary, rescue marine mammals in the IMMA San Juan del Sur (Important Marine Mammals Area) protection and reproduction zone. Our team operates in the area of Salinas Bay, Santa Elena, and Papagayo Bay. We are currently negotiating an active collaboration with the State Veterinary Office SENASA, the ACG Guanacaste National Park, the INCOPESCA Fisheries Office and the Coast Guard.

The monthly fees associated with the operation of the monitoring ship The Spartan amount to CZK 56,000. 8 trips are planned per month, each of which costs 7,000 CZK.

Support us and get an Ocean Guardian certificate.

Learn More

UDĚLEJ DALŠÍ KROK